» Kralovehradecký kraj » okres Trutnov » Dolní Brusnice

Hotel Pod Zvičinou

typ objektu: hotel

cena ubytování od 100 Kč / osoba / noc
maximální počet 92 osob
doba nástupu / odjezdu 14:00 / 10:00
domluvíme se:

Průměrné hodnocení objektu: 6

Počet hlasujících: 0

Poslední aktualizace: 28. 9. 2015

Hotel Pod Zvičinou Hotel Pod Zvičinou má dlouhou a zajímavou historii, která začíná již v 17. století, kdy zranění vojáci používali vodu z pramene, nacházejícího se za nynějším hotelem, k čištění svých ran, a ty se neuvěřitelně rychle hojily. Pramen si tak brzy získal pověst jako zázračný. O 200 let později pak postavil u studánky místní občan – pan Hetfleisch - dřevěnou kapličku, poutníkům zde začal nabízet i občerstvení a v r. 1886 nechal postavit hostinec s osmi pokoji, aby i zdaleka přicházející návštěvníci našli přístřeší– tak začala dlouhá historie existence výletního místa známého též pod názvem Lázně pod Zvičinou. Současný stav a rozmístění jednotlivých objektů je výsledkem dostavby dokončené v roce 1910. Místní raritou je 60 m dlouhá hala – kolonáda, která spojuje dvě budovy hotelu. Po první světové válce bylo přistavěno tenisové hřiště a koupaliště s léčivou vodou z místní studánky. Vedle pramene vody pak kamenná kaplička.

I v současnosti z pramene vyvěrá průzračná voda, a tak i vy máte možnost, stejně jako kdysi ranění vojáci, napít se z něj a vyzkoušet jeho léčivou sílu, nebo stejně jako výletníci z dob první republiky relaxovat na koupališti, které je ovšem pro naše dnešní potřeby doplněno dětským vyhřívaným brouzdalištěm se slanou vodou a nezbytnými prolézačkami, houpačkami a skluzavkou.

Hotel nabízí ubytování v 29 pokojích s vlastním příslušenstvím, ve 2 bungalovech nebo 14 jednoduchých chatkách u koupaliště
Kromě ubytování si můžete v naší restauraci pochutnat na řadě REGIONÁLNÍCH SPECIALIT jako jsou krkonošské kyselo, bramborové placky, uzené maso s povidlovou omáčkou, a řada dalších laskomin, a užít si posezení na terase nebo u krbu – záleží jen na Vašem výběru.

Zdejší rarita – KOLONÁDA – dnes slouží jako místo odpočinku, místo společenských setkání nebo firemních akcí, stejně tak jako místo rodinných oslav nebo svatebních hostin. V části kolonády je vybudováno informační centrum, kde získáte řadu zajímavých informací o regionu Podkrkonoší, ale zejména tipy na ryze současnou aktivitu pro bystrý rozum, nohy a GPS – tedy GEOCACHING. Pro děti je připravena dětská varianta oblíbené rodinné zábavy – přijeďte i s Vašimi dětmi hledat ztracené miminko Dráčka Zvičináčka !

Děti budou nadšené určitě i z MINI STATKU, kde mohou rozmazlovat i krmit běžná domácí zvířata (ovce, kozy, poníky) a navíc se o nich zábavnou formou dozvědí spoustu zajímavých informací, ty odvážné se mohou na poníkovi i povozit.

Příjemnou relaxací pro dospělé je letošní novinka – dřevěné koupelové sudy „HOT TUB“ – celoroční venkovní relaxační koupel s výhledem na Krkonoše !

Programy jak pro rodiče s dětmi, tak pro kolektivy či jednotlivce jsou připravovány celoročně (pohádky, výlety, soutěže, sportovní aktivity jako paragliding, kanoing, cyklovýlety, v zimě lyže a snowtubing) – aktuální informace o akcích vždy na www.hotelpodzvicinou.cz

V areálu hotelu je k dispozici cykloservis, půjčovna kol, úschovna kol, možnost půjčení dětských sedaček na kolo.
Připravujeme organizované cyklovýlety s průvodcem nebo tipy na výlety – více na www.hotelpodzvicinou.cz, spolupracujeme s portálem CYKLISTÉ VÍTÁNI (www.cyklistevitani.cz)

V těsné blízkosti hotelu vede LABSKÁ TRASA (CYKLOTRASA 24) A CYKLOTRASA 4139. Okolní příroda láká i k pěším výletům, např. na nejvyšší vrch Podkrkonoší, Zvičinu.
Přijeďte si vychutnat nezapomenutelnou atmosféru příjemného prostředí rodinného Hotelu pod Zvičinou v podhůří Krkonoš !


Další objekty v okolí

 • Alpský hotel

 • Hotel Večernice

 • Hotel Sněžka

 • Chata Vatra

 • Pension Minerva

 • Hotel Lesní zátiší

 • Pension Kraus

 • HOTEL CENTRAL

 • Pension Adrie

 • HOTEL HOŘEC

 • Chata Orlík

 • Sporthotel Švýcarská bouda

Všechna práva vyhrazena ubytovanilevne.eu | Vytvořil Ubytovanilevne.eu